Do Boxing Day pozostał już tylko miesiąc, ponieważ jak co roku przypada on 26 grudnia. W tym roku będzie to wtorek, a jednocześnie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Boxing Day a Black Friday
Oczywiście popularność Boxing Day nawet w krajach anglosaskich nie dorównuje na ogół popularności Black Friday, ale z pewnością jest to ważne wydarzenie w kalendarzu wszystkich handlowców. Oba dni dzieli od siebie około miesiąc co pozwala bardzo skutecznie komunikować handlowcom swoje promocje. Z kolei inny dzień wyprzedaży czyli Cyber Monday, z racji tego, że występuje bezpośrednio po Black Friday, to niejako zlewa się z tą akcją w jedną wielką wyprzedaż (czasem określaną też jako tzw. Black Weekend).
Boxing Day a Polska
Z całą pewnością Boxing Day w Polsce będzie w tym roku (i zapewne też w kolejnych latach) daleki od tego znanego z krajów anglosaskich. Jednak część sklepów, zapewne głównie internetowych, na pewno będzie w okresie okołoświątecznym w swych komunikatach reklamowych odwoływać się do tego hasła. Działo się tak bowiem już w ubiegłych latach – pojedyncze sklepy promując swe oferty w okresie świąt Bożego Narodzenia sięgały po określenie „Boxing Day”. W tym roku zapewne tendencja ta będzie jeszcze bardziej wyraźna.
Przyszłość w polskim handlu
Czy Boxing Day przyjmie się w Polsce? Czas to pokaże. Szanse na wzrost popularności tego dnia wyprzedaży jest duża biorąc po uwagę ogromny wzrost popularności wspomnianego już słynnego Czarnego Piątku Wyprzedaży czy wielu innych dni/świąt wywodzących się z krajów anglojęzycznych – wystarczy tu wymienić chociażby Walentynki czy Helloween. Należy więc założyć, że polscy handlowcy raczej nie zmarnują szansy na organizację kolejnej w roku wyprzedaży i w nadchodzących latach coraz częściej będziemy świadkami polskich reklam odwołujących się w zimowym okresie świątecznym do Boxing Day.
Polska nazwa
Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ciekawostkę. Boxing Day z racji swej nikłej rozpoznawalności w Polsce nie doczekał się jeszcze polskojęzycznej nazwy. Można więc założyć, że bezpośrednim dowodem przyjęcia się w zauważalnym stopniu tego święta wyprzedaży w Polsce będzie pojawienie się w języku polskim jego alternatywnego, polskiego odpowiednika. Trudno jednak zakładać jaką może mieć ona formę – być może po prostu „Dzień Pudełek” bądź „Dzień Prezentów”.